ÇİKOLATALI TATLAR YARISMASI

31 Mart 2017, Cuma

CK1  : Çikolatalı Sunum Tabakları: Ürün önceden hazırlanmış, sunuma ve tadıma hazır halde yarışma alanına getirilmelidir. Ürün içeriği çikolatalı olmalıdır. Restoranlarda porsiyon olarak siparişe hazır halde sunulubilecek şekilde tabaklama önerilir. Değerlendirmede reçeteler sunumun yanına konulmalıdır. (Ürün örnekleri; Cheesecake,profiterol,turta,mousse vb.)

1 Nisan 2017, Cumartesi

CK2: Çikolatalı Mini Kekler: Ürün önceden hazırlanmış, sunuma ve tadıma hazır halde yarışma alanına getirilmelidir. Ürün içeriği çikolatalı olmalıdır. (Ürün örneği, Cupcake, Cakepops, Whoopies vb.)  Sunum, katılımcının isteğine gore yapılabilir (platform,ahsap,tabak vb.) Max. 50cm uzunluğunda sunum kullanılmalıdır.

2 Nisan 2017, Pazar

CK3: Çikolatalı Kurabiyeler: : Ürün önceden hazırlanmış, sunuma ve tadıma hazır halde yarışma alanına getirilmelidir. Ürün içeriği çikolatalı olmalıdır. Minimum 8 adet kurabiye kullanılmalıdır. (ürün örneği; Çikolatalı kurabiye, içi çikolata dolgulu kurabiye, macaron, biscotti vb.)

Katılımcılar, ürün ve sunumlarına göre değerlendirilecektir.

Her kategori için Dünya Şefler Birliği(WACS) kriterlerine göre değerlendirme yapılacaktır. Ürünün 100 puan üzerinden aldığı madalya yarışmacıya her gün 19:00’da yapılacak ödül töreninde takdim edilecektir. Klasmanlarda ilk 3 sırada yer alan ürünler ayrıca kupa ile ödüllendirilecektir. Her kategori için maksimum 30 başvuru alınacaktır.

Yarışma Koşulları:

* Yarışma kayıt başvuruları için linke tıklayın. Detaylı bilgi: 0551 248 4615

* Katılımcılar 1’den fazla ürünle katılabilirler.

* Kayıt yaptırmamış katılımcılar ürünlerini sergileme hakkına sahip olamayacaklardır. Yarışmamıza lise düzeyi öğrencilerimiz, üniversite düzeyinde öğrencilerimiz,ustalar, ev hanımları, pastacılığa gönül vermiş herkes katılabilir.

* Jüriyi, çalışmalarını yardımsız olarak gerçekleştirildiği ve yarışmanın adil rekabet ruhu içinde tamamlandığı konusunda ikna etmek katılımcıların sorumluluğudur.

* Teşhir edilecek bütün ürünler, belirtilen gün ve saatte jürinin belirlediği yerlere konulmalıdır. Geç teslim edilen teşhirler değerlendirme dışı bırakılır.

* Ürünlerin güvenliği ile ilgili olarak organizatörler tarafından gerekli bütün makul önlemler alınacaktır. Bununla birlikte, bütün malzemelerin sorumluluğu yarışmacılara aittir.

* Tüm teşhirler, belirtilen saatte yarışmacılar tarafından kaldırılmalıdır. Organizatör, zamanında teslim alınmayan teşhirleri imha yetkisine sahiptir. Ayrıca organizatör sağlığa uygun olmayan veya standarda uymayan teşhirleri de imha etme yetkisine sahiptir.

* Değerlendirme ile ilgili olarak Jüriyi etkilenmeye çalışılması yarışmacının diskalifiye edilme nedeni sayılır.

* Yarışmacılar isterlerse sonuçlar açıklandıktan sonra jürinin tavsiyeve yönlendirmelerinden yararlanabilirler.